Piszemy o wszystkim

Bloguj wszystko

Polak 10.02.2021

Modernizacja polskich lotnisk

Polecane: pogotowie stomatologiczne Wilanów

W 2013 roku zakończono projekt modernizacji (TPD) na Lotnisku Chopina w Warszawie. Modernizacja odbyła się głównie w garażu podziemnym oraz na poziomie peronu. Modernizacja została sfinansowana z Programu Operacyjnego Portu Lotniczego "AL-4200". Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na ponad 100 mln zł. Całkowity koszt remontu to ponad 150 mln zł.

Modernizacja ma uczynić dworzec w pełni nowoczesnym i wygodnym. Na lotniskach Chopina i Nowego Dworu powstały nowe terminale umożliwiające pasażerom podróżującym w kierunkach Schengen (S) i Non-Schengen (NS) wsiadanie do pociągu lub autobusu oraz taksówkę, w zależności od potrzeb, przewożących do 6000 pasażerów. Jest to znacząca poprawa w stosunku do przewozu osób, który obecnie zajmuje około 30 minut. Pasażerowie będą mogli wsiąść do pociągu lub autobusu za sześć godzin. Obecnie pasażerowie wsiądą do autobusu lub pociągu w jeden dzień za ok. 28 zł. Nie będą musieli rano wracać do biura podróży.

TPD Warszawa wyposażone jest w nowoczesny sprzęt. Ponadto specjalistom przyznano kontrakt na montaż nowoczesnych kamer oraz transport sprzętu po torach tramwajowych dużych prędkości. Inwestycja zaowocowała otwarciem nowych terminali na lotniskach w Poznaniu oraz w Inkili.

Tagi: modernizacja chopina autobusu pasażerowie modernizacja margonem modernizacja modernizacja małych gospodarstw 2021 modernizacja roku