Piszemy o wszystkim

Bloguj wszystko

Polak 10.02.2021

Jak wybrać konto bankowe?

Polecane: Legginsy termoaktywne

Dzisiejsze oferty bankowe znacznie się różnią. Wiele banków koncentruje się na ofercie sieci komórkowej, oferując jednocześnie wysokiej jakości sieć bankomatów. Ponadto z każdą transakcją związane są opłaty sieciowe. Niektóre banki wprowadzają również możliwość szybkiej wypłaty środków z bankomatów. Ale są też tacy, którzy oferują możliwość wypłaty pieniędzy z konta depozytowego, gdy tylko zbliża się data wypłaty. Jeśli więc nie jesteś pewien, które konto wybrać, warto się trochę dowiedzieć.

Posiadanie konta bankowego ma wiele zalet. Pierwszą i chyba najbardziej oczywistą są opłaty niższe w tym przypadku niż opłaty pobierane przez bank. Jednak przedstawiciele banków często argumentują, że bankowość mobilna nie jest taka wygodna, dlatego klienci wolą utrzymywać kontakt z bankiem i dokonywać automatycznych, drobnych płatności. Drugą zaletą posiadania konta bankowego jest wygoda. Banki pozwalają na opłacenie rachunków za kilka, a nawet kilkadziesiąt transakcji. Posiadanie telefonu komórkowego pozwala na szybką realizację transakcji - wysyłanie pieniędzy jest dużo prostsze. Wreszcie jest to konto oszczędnościowe, które wiąże się z minimalnymi opłatami.

Jednak jeśli chodzi o wady posiadania konta bankowego, np. opłaty miesięczne, jest ich kilka. Nie chodzi tylko o bankowość. Opłaty dotyczą również opłacenia rachunków, płatności PayPal i przelewów, a także podania danych osobowych, takich jak numer dowodu osobistego lub data urodzenia dziecka, na przykład od daty urodzenia dziecka.

Warto zaznaczyć, że powyższe czynniki powodują, że część osób z mentalnością tzw. "konta" decyduje się na założenie konta, co nie musi wiązać się z dużymi opłatami. Zamiast stałej lokaty warto otwierać nowe konto bankowe i co miesiąc otwierać nowe. Wtedy nasze opłaty zostaną zamrożone na początku i będziemy mogli kontynuować dokonywanie płatności bez większych problemów.

Polecane: fitkurier lokalny catering dietetyczny

Polecane: sprawy karne wrocław

Tagi: wypłaty konto konta bankowe bankowego opłaty konto gmail konto interia konto google konto xbox konto microsoft